https://www.siirtfistikpazari.com

Ürün ve Hizmetler
http://wwww.siirtfistikpazari.com
Site Menüsü
Site Haritası

Siirt İlinin Yeşil Altını Ana Çatlak Siirt Fıstığı

Siirt İlinin Yeşil Altını Ana Çatlak Siirt Fıstığı

İri ve olgun taneleri ile göze batan Siirt fıstığı Siirt iline özgü olan bir fıstık çeşididir. 2005 yılına kadar sadece Siirt ilinde yetiştirilen bu fıstık artık ülkemizde doğu Anadolu bölgesinde ve güneydoğu Anadolu bölgesinde de yetiştiriliyor. Ancak yine de en etkili ve verimli fıstıkları Siirt ilinde bulabilirsiniz. Çeşitli olumlu etkileri olan bu fıstık insan vücudunu da dinç tutar. Aynı zamanda bağışıklık sistemi açısından da büyük etkisi olan Siirt fıstık türü kansere karşı da son derece önemli bir besindir. Uzmanlar tarafından önerilen bu fıstık aynı zamanda gelişme çağındaki çocuklar ve gençler için de oldukça faydalıdır.2014 ve 2015 yılında Siirt fıstığının hasadı çok sayıda olmadı. Bundan dolayı da fiyatı bu senelerde sürekli artış gösterdi. Bu yüzden Siirt iline özgü olan fıstığa Siirt’in yeşil altını denmiştir. Siirt iline özgü olan bu fıstık türü hasat sırasında kalite sıralamasına göre ayrılır. Birinci kalite ikinci kalite ve üçüncü kalite olarak ayrılan hasatlar ayrı ayrı işlem görerek Türkiye’nin değişik bölgelerine siparişlere göre gönderilir.

Orijinal bir taze Siirt fıstığı genel olarak bünyesindeki mineral fosfor kalsiyum ve vitamin ile bilinir. Vitamin açısından kuruyemişler arasındaki en çok vitamine sahip kuruyemiştir. Mineral bakımından da oldukça zengindir. İçerisindeki mineraller ve vitaminler nedeniyle çeşitli birçok olumlu etkisi vardır. Çeşitli hastalıklara karşı uzmanların da önerdiği bir besindir.Siirt iline özgü olan bu özel fıstık birçok aşamadan geçirilerek paketlenir ve Türkiye’nin dört bir ucuna sipariş dahilinde dağıtılır. Eylül ve ekim aylarında Siirt fıstığı satın alımı oldukça yüksektir. Çünkü ağustos ve eylül ayında bu fıstığın hasadı yapılır ve gerekli işlemlerden geçirilerek hazır hale getirilir. Bunun için öncelikle ağustos ayının sonu itibariyle Siirt ilindeki fıstık bahçelerinden yaş olan fıstıklar toplanmaya başlanır. Toplanan bu yaş fıstıkların her birisi kabukludur. Bundan dolayı kabuklarından ayrılması için fabrikaya gönderilir. Fabrikaya gönderilen bu fıstıkların kabukları soyulur. Ardından da kabukları soyulan tüm fıstıklar 2 – 3 gün gibi bir süreliğine güneş altında bekletilir. Bu sayede fıstıkların kurutulması sağlanır. Kuruyan fıstıklarda çıtlak olmaya başlar. Çıtlak oluşturulan fıstıklar son olarak bir kez daha fabrikaya gönderilir ve burada kavrulur. Ardından da kavrulan tüm fıstıklar paketlenir. Biz de şirketimiz olarak Siirt fıstığı kutu içine koyarak paketleyip Türkiye’nin her yerine sipariş doğrultusunda gönderiyoruz.Siirt fıstığının içerisinde A B C ve E olmak üzere birçok vitamin bulunuyor. Bundan dolayı Siirt ilini fıstığının vitamin açısından zengin olduğunu söyleyebiliriz. 1.kalite Siirt fıstığı içerisindeki vitaminler sayesinde bu fıstığın insan vücuduna olumlu birçok etkisi vardır.

A vitamini sayesinde insan vücudunun bağışıklığı kuvvetlenir. Bu sayede hastalıklara karşı vücudun direnç kazanması sağlanır. Bunun yanı sıra A vitamin ile birlikte göz hastalıkları konusunda da gerekli olumlu etkileri görebilirsiniz. B vitamini de vücudun her zaman ihtiyaç duyması gereken bir vitamindir. Siirt iline özgü olan bu fıstık içerisinde B1 ve B6 başta olmak üzere B vitamini oldukça zengindir. C ve E vitamini sayesinde de Siirt fıstığının kanser hastaları için tedavi amaçla kullanılmasını sağlamıştır. Bunun yanı sıra E vitamini sayesinde damarlardaki yağ oranı azalır. Bu da vücudun yağlanmasını ve damarların tıkanmasını engeller.Tuzlu ve tuzsuz Siirt fıstığı insan vücuduna çeşitli birçok olumlu etki gösterir. Bu olumlu etkilerin başında da birçok hastalığa iyi geldiği biliniyor. Bu sayede uzman doktorlar da hastalıklar için Siirt ilinin fıstığını önermektedir.

 • Bünyesinde bulunan B1 vitamini sayesinde vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlar.
 • İştah konusunda sıkıntı çeken insanlar için iştah açıcı bir özelliği vardır.
 • Diyet yapan insanlar için en ideal olan tokluk hissini sağlar.
 • Mide bağırsak ve kalp kaslarında meydana gelebilecek olan hastalıklara karşı oldukça olumlu etkisi vardır.
 • İnce bağırsak glikoz emilimini azaltır. Bu sayede de vücut içerisindeki kan şekerini dengede tutar. Kan şekerinin yükselmesini engeller.
 • Koroner kalp rahatsızları için son derece tedavi amacıyla kullanılan bir besindir.
 • Bünyesinde bulunan tüm mineraller sayesinde vücudun su ve yağ durumunu dengede tutar.
 • Çeşitli kanser türlerinde de uzmanlar tarafından tedavi amacıyla kullanılan organik besinlerden birisidir.
 • Siirt fıstığının bünyesinde bulunan mineraller sayesinde beynin gelişimine büyük katkı sağlar.
 • Vücut içerisindeki kemik yapısının kuvvetlenmesi de sağlanır.
 • Anemi hastalığına karşı olumlu etkisi var.
 • Yorgunluk hisseden herkes için bu fıstık önerilir. Uzun yolculuklar için yanınıza minik paketler içinde bu fıstıktan hazırlayabilirsiniz. Bu sayede daha zinde bir şekilde seyahat edebilirsiniz.
 • Siirt fıstığı aynı zamanda erkeklerde sperm sayısını da arttırır. Bundan dolayı sperm sayısı düşük ve spermleri verimsiz olan erkekler için ideal bir fıstıktır.Diyabet birçok insanın yaşadığı sorunlardan birisidir. Kandaki şeker oranıyla alakalı bir hastalıktır. Kanda bulunan şeker miktarı artarsa diyabet hastalığı oluşur. İşte tam da burada devreye Siirt iline özgü olan fıstık giriyor. Birçok hastalığa olumlu etki sağlayan bu fıstık diyabet hastalığına da iyi geliyor. Siirt ilinde yetiştirilen bu fıstığın önemli etkilerinden birisi de kandaki şeker oranını dengede tutuyor olmasıdır. Bundan dolayı kandaki şeker oranı dengeli olacağı için diyabet hastalığını da engeller. Aynı şekilde diyabet hastası olan kişiler için de son derece önemli bir tedavi yönteminden birisidir.Siirt iline özel olan ve dünya pazarına açılan Siirt fıstığı nereden alınır diye merak ediyorsanız sizlere gerekli bilgiyi verelim. Öncelerde bu fıstık çok popüler olmadığı için insanların Siirt’e gidip bu fıstığı alması ya da Siirt ilinde yaşayan bir arkadaşından bu fıstığı istemesi gerekiyordu. Ancak günümüzde her kuruyemişçi içerisinde bu fıstığı bulabilirsiniz. Evinize en yakın kuruyemişçiye gittiğiniz takdirde sizlere Siirt fıstığı çeşitlerini çıkaracaktır. Bunun yanı sıra bizim gibi internet sitesi üzerinden de bu fıstığın satışını yapan markalar bulunuyor. Siirt fıstığı toptan satış için de bizimle iletişime geçebilirsiniz. Online sipariş sistemimiz üzerinden istediğiniz kalitede Siirt fıstığını istediğiniz kilo kadar miktarda sipariş edebilirsiniz. Türkiye’nin her yerine bu fıstığı gönderebiliyoruz.İnternet sitemiz üzerinden bizimle iletişim kurduğunuz zaman bu fıstığın 2018 yılı için belirlediğimiz uygun fiyatını da görebilirsiniz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun vereceğiniz sipariş doğrultusunda Siirt fıstığı fiyatı 2018 yılına göre değerlendirilir ve sizden ekstra bir hizmet ücreti istenmez. Sadece satın aldığınız fıstık için ödeyeceğiniz tutarı ödersiniz. Son dönemlerin en popüler fıstık türlerinden birisi olan Siirt fıstığının fiyatı son zamanlarda oldukça uygun değerlere inmiştir. 2014 ve 2015 yıllarında az sayıda hasat çıkması sonucunda fıstığın fiyatı da artmıştı. Ancak artık hasat sayısının ve veriminin yükselmesi ile her bütçeye uygun fiyat aralıklarında birinci kalite ikinci kalite ve üçüncü kalite Siirt fıstığını satın alabiliyorsunuz.Siirt ilinde özel olarak yetiştirilen bu fıstık aynı zamanda kozmetik alanında ve içecek gıda alanında da kullanılıyor. Kozmetik alanında sabun olarak içecek gıda alanında ise kahve olarak tüketilebilen bu fıstık birçok açıdan olumlu etkisi ile size avantaj sağlar. Siirt ürünleri içerisinde bulunan Siirt bıttım sabunu Siirt fıstığının yaş daha olmamış haliyle üretilir. Fıstığın yaş hali toplanır ve bıttım sabunu yapılır.

 Bu sayede insanların cilt sorunları ve cilt hastalıkları için son derece olumlu etkiler üreten bir sabun oluşturulmuş olur. Siirt bıttım sabunu sayesinde cildinizin fazladan yağlanmasını da önlersiniz. Aynı zamanda cildinizdeki gözenekleri açar ve cildinizi gerçek anlamda temizlersiniz. Cildiniz bu sabun sayesinde ışıl ışıl parlar ve son derece yumuşak bir hissiyatı size verir.

Siirt fıstığının yaş haliyle yapılan bir diğer ürün ise menengiç kahvesidir. Ağaçtan toplanan yaş fıstıklara menengiç de deniyor. Bu yaş fıstıklar birkaç aşamadan geçirilir ve ardından da menengiç kahvesi için kahve tohumu oluşturulmuş olur. Menengiç kahvesi de özellikle kanser hastaları için alternatif tedavi amacıyla kullanılan bir içecektir. Kanser hastalığına karşı şifa amacıyla uzmanlar da menengiç kahvesini çok sık bir şekilde önerirler.

 


Yorumlar - Yorum Yaz
https://www.siirtfistikpazari.com
http://www.siirtfistikpazari.com
http://wwww.siirtfistikpazari.com
http://www.siirtfistikpazari.com