https://www.siirtfistikpazari.com

Ürün ve Hizmetler
http://wwww.siirtfistikpazari.com
Site Menüsü
Site Haritası

Diyet Yapanlara Özel Bir Besin: Siirt Fıstığı

Diyet Yapanlara Özel Bir Besin: Siirt Fıstığı

Siirt fıstığı özellikle doğu Anadolu bölgesinde yetiştirilen ürünler arasında yer alır. Ürün özellikleri incelendiğinde çok sayıda vitamin ve minerale sahip olduğunu söylemek mümkündür. Gün içinde vücudun ihtiyaç duyduğu pek çok vitamin ve mineral Siirt fıstığı sayesinde karşılanır. Gelişim özellikleri bakımından da destekleyici etkilere Sahip olan Siirt fıstığı fazla tüketimde herhangi olumsuz bir etki yaratmaz.Fazla kilolarından şikayetçi olan kişiler bu fazlalıklardan kurtulmak amacıyla çeşitli diyet programları uygularlar. Bu programların uygulanması doktor eşliğinde olmalıdır. Herkesin yaşam standardı, alışkanlıkları ve sağlık durumu kendisine özeldir. Dolayısıyla kulaktan dolma bilgiler ile diyet programlarını uygulamak uygun bir yöntem değildir. Uzman bir diyetisyenden destek alarak fazlalıklarınızdan kurtulmanız daha sağlıklı olacaktır. Hem lezzetli yiyeceklerin tadına bakmak hem de fazla kilolarından kurtulmak isteyen kişiler Siirt fıstığı ile bunu başarabilecek. Uzmanlar tarafından kanıtlanan yararları sayesinde bu besini gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.

Bünyesinde bulunan çeşitli mineraller ve vitaminler ile vücut fonksiyonlarını dengeleyici birtakım özelliklere sahip olan Siirt fıstığının diyet listelerinde yerini almasının nedenlerine bakacak olursak;

  • Vücutta bulunan kan şekeri sağlıklı bir yaşam için her zaman dengede kalmalıdır. Siirt fıstığı vücutta bulunan kan şekerinin dengede kalmasını sağlayacak, diyet yaparken kan şekerinizin düşmesini engelleyecek.
  • Besin değeri bakımından zengin olduğu için gün içinde tüketmediğiniz ve vücudunuzun ihtiyaç duyduğu proteini ve karbonhidratı büyük ölçüde karşılayacaktır.
  • Diyet yapınca alışkın olunan beslenme alışkanlıkları bir kenara bırakılır. Ancak vücudun bu dengeye alışması zaman alır. Bu süre zarfında bağırsak sisteminde birtakım bozulmalar olabilir. Siirt fıstığı bağırsak sisteminin doğru bir şekilde çalışmasını destekleyici etkiye sahiptir.
  • Ne kadar tüketirseniz tüketin vücudunuzda herhangi bir rahatsızlık oluşmaz. Tokluk hissi vermesi yönünden ise diyet yapan kişilerce en çok tercih edilen besin olma özelliği kazanmıştır.
  • Çiğ ya da kavrulmuş bir şekilde tüketimine uygun olan Siirt fıstığı diğer kuruyemiş türlerinden bu özeliği bakımından da ayrılmaktadır.Piyasada kalitesine göre üç değişik şekilde karşımıza çıkan Siirt fıstığına oldukça kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.  Ana çatak, Pense çatlak ve Kapalı olmak üzere farklı yetiştirme koşullarına sahip fıstıklar orijinal adı altında müşterilere satılmakta. Pense çatlak; ağacında hazır açılmış bir vaziyette bulunmayan lakin pense yardımı ile açılan ve bu nedenle ismi ile anılan fıstık türüdür. Kapalı olan fıstık türü; pense çatlakta olduğu üzere hiçbir şekilde açılmamış olarak ağacında bulunur. Hem pense hem de kapalı çatlak çeşitleri ağacında kendi kendine kavrulmuş olarak bulunmaz.

Piyasa değeri ve kalitesi en yüksek olan fıstık türlerinden biri Ana Çatlak Siirt fıstığıdır. Özel bir şekilde yetiştirilen Siirt fıstığı ekim ayında hasat edilir. Hasa edilirken ise ağacında hem açılmış hem de çifte kavrulmuş olarak bulunur ve titizlikle toplanır.  Siz değerli müşterilerimize sunduğumuz orijinal Siirt fıstıklarının kalitesi oldukça yüksektir. Bunun yanı sıra kendine has, doğal bir kokusu vardır. Yenilecek olan kısımları açık yeşil rengindedir.  İri ve oldukça bombeli yapıya sahip olduğu için diğerlerinden ayrılır.

İçinde A-B-C-B1 ve B6 olmak üzere çeşitli vitaminler bulunduran Siirt fıstıkları hastalıklara karşı koruyucu pek çok etkiye sahiptir. Bu fıstıkları satın alarak doğal yollar ile tedavi olmanız mümkün olacak.  • Siirt fıstığı bünyesinde bol miktarda mineral, protein, kalsiyum ve vitamin bulundurur. Kalsiyum kemik sağlığı ve gelişimi açısından oldukça etkilidir. Siirt fıstığı da zengin kalsiyum olanağına sahip olduğu için çeşitli kemik rahatsızlıklarının tedavi edilmesinde kullanılır.
  • Kalp rahatsızlığı ve kanser rahatsızlığı günümüzde en çok rastlanılan ve tedavisi oldukça zahmetli olan hastalıklar arasında bulunur. Siirt fıstığı bu hastalıklara karşı da koruyucu etkilere sahiptir.
  • Kan basıncının dengede tutulması ve vücut fonksiyonlarının sağlanmasında önemli etkilere sahip olduğu uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır.
  • Şeker oranını dengeleyici özelliklere sahip olduğundan dolayı Diyabet rahatsızlığına karşı da etkilidir. Diğer fıstık türleri arasında yağ oranının düşük olması bakımından ayrılır. Bu nedenle şeker rahatsızlığı yaşayan kişilerde rahatlıkla tüketebilir.
  • Tokluk hissi yarattığı için diyet yapan kişilerce tercih edilir. Sağlıklı beslenmeyi destekleyici etkileri bulunur.

Yorumlar - Yorum Yaz
https://www.siirtfistikpazari.com
http://www.siirtfistikpazari.com
http://wwww.siirtfistikpazari.com
http://www.siirtfistikpazari.com