https://www.siirtfistikpazari.com

Ürün ve Hizmetler
http://wwww.siirtfistikpazari.com
Site Menüsü
Site Haritası

Sağlığını Düşünüyorsan Siirt Fıstığı Tüket

Sağlığını Düşünüyorsan Siirt Fıstığı Tüket

Birinci kalitede üretilen Siirt fıstığı her yıl Eylül ayının ilk haftalarında hasadı yapılan bir kuruyemiş çeşididir.  Üretiminde 3 ayrı kalite sınıfı belirlenerek işlem yapılır. Kendi ağacında henüz çatlamamış bir yapıda bulunan çeşide pense çatlak adı verilir. Bu tür fıstıklar fabrikaya gönderilir ve pense ile yapay olarak ağızları açılır. Ağaçta henüz açılmamış şekilde bulunan fıstık türü ise kapalı fıstık olarak anılır. Açılması ve de tüketilmesi oldukça zahmetli olan kapalı fıstıklardır.

Kendi kendine çifte kavrulan fıstık türü ise ana çatlak fıstıktır. Değerli müşterilerimiz için ürettiğimiz ve piyasaya sürdüğümüz ürünler ana çatlak fıstık olan Siirt fıstık türüdür. Özel bir şekilde ürettiğimiz Siirt fıstıkları oldun iri tanelere sahip olup ağızda yayılır. Lezzetli ve bir o kadar da sağlıklı olan Siirt fıstığı oldukça uygun fiyatlar ile satışa sunulmakta.Son dönemlerin en çok tercih edilen ve tüketilen kuruyemiş çeşidi Siirt fıstığıdır.  Antep fıstığı ile zaman zaman karıştırılsa da yarattığı etkilere bakarak oldukça farklı olduğunu söylemek mümkündür. İçerisinde bulunan mineraller sayesinde pek çok hastalığa karşı bünyenizi koruyacaktır. Bunun yanı sıra vitamin bakımında da oldukça zengindir. Siirt fıstığının yararları;

  • Kalsiyum oranı bakımından zengin olduğu uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır. Bu sayede kan basıncının dengede kalmasını sağlayacaktır.
  • Kalsiyum ve fosfor bakımından oldukça zengin olan fıstık türü diş etlerinizi güçlendir. Diş sağlığı ve diş gelişimine oldukça büyük etkiler sahiptir.
  • Kansere karşı koruyucu etkisi uzmanların kanıtladığı bir diğer özellik arasında yer alır.
  • Vücutta protein eksikliğinden kaynaklanan ve gelişimi engelleyen rahatsızlıklara karşı etkilidir. Bol miktarda protein sağladığı için oldukça fazla tercih edilir.
  • Kadınlar menopoz dönemlerinde oldukça stresli olur. Siirt fıstığı ruh sağlığınızı da besler. Strese oldukça iyi gelir.
  • Günlük enerji depolamasında da sıklıkla kullanılan bir üründür. Vücudun ihtiyaç duyduğu enerji miktarı Siirt fıstığından karşılanabilir.
  • Mineral bakımından zengin olan Siirt fıstığı kalp rahatsızlıklarına ve damar hastalıklarına karşı da koruyucu görevler üstlenir.
  • Kadınlarda kemik erimesi, kemik rahatsızlıkları otuzlu yaşlardan sonra görülmeye başlar. Yapısında bulunan bok miktarda kalsiyum ve protein sayesinde bu rahatsızlıklara karşı da bünyeyi dengeler.
Doğu Anadolu bölgesinin muhteşem lezzeti Siirt fıstığı diğer fıstık çeşitlerinden oldukça farklıdır. Örneğin Antep fıstığı fazla tüketildiği taktirde çeşitli cilt rahatsızlıklarına ve sivilcelere neden olur. Yapısında oldukça fazla miktarda yağ bulunur. Ancak Siirt fıstığı yağ oranı bakımından en düşük kuruyemiş türlerinden biridir. Bu nedenle fazla tüketildiği taktirde ciltte herhangi bir zarar meydana getirmez.

Vücutta bulunan protein ve yağ karbonhidrat değerleri Siirt fıstığı tüketilmesine bağlı olarak dengelenir. Yetiştirildiği bölgeye uygun olarak oldukça iri bir yapıya sahiptir. Önceleri sadece Siirt ilinde ve Doğu Anadolu bölgesinde bilinen ve severek tüketilen fıstık türü, şimdilerde dünya pazarlarında da yerini almış durumdadır.
Günümüz koşullarında Siirt fıstığına sahip olabilmek için bölgeyi ziyaret etmenize gerek yok. Tek tıkla internet sitesinden sipariş ederek bu muhteşem lezzete kavuşabilirsiniz. Özel bir şekilde yetiştirilen ve titizlikle satışa sunulan ürün alışık olduğunuz plastik ambalajlar içinde kargolanmaz. Ayrıcalıklı yapıya sahip olduğu için özel olarak kutulanır ve bu şekilde teslim edilir. Kan basıncını düzenleyen, vücutta bulunan şeker dengesini sağlayan ve bağışıklık sistemini güçlendiren bu ürünü kolaylıkla firmamız üzerinden sipariş edebilirsiniz.

Siirt Fıstığı ve Diyet: Kişiler diyet yaparken tokluk hissi yaratacak ve vücutta yağlanmaya neden olmayacak besinleri tercih eder. Son dönemde oldukça popüler olan Siirt fıstığı diyet yapan kişilerin vazgeçilmezi haline geldi. Tokluk hissi yaratması ve diğer türlere göre oldukça az miktarda yağa sahip olması bakımından tercih edilen ürün aynı zamanda enerji kaynağı olduğu için satın alınır. Yaşam şartlarınıza, kilonuza ve çeşitli sağlık durumlarınıza dikkat ettiğiniz taktirde Siirt fıstığını tüketerek fazla yemek yeme alışkanlığınızdan kurtulacaksınız. Günde ortalama on tane Siirt fıstığı tüketmeniz bu bakımdan yeterli olacak. Ancak diyet yapmadan önce doktorunuzla görüşme sağlamanız gereklidir. Özellikle fazla kilo problemi ile savaşan kişiler diyetisyenin dediklerine dikkat etmelidir.


Yorumlar - Yorum Yaz
https://www.siirtfistikpazari.com
http://www.siirtfistikpazari.com
http://wwww.siirtfistikpazari.com
http://www.siirtfistikpazari.com