https://www.siirtfistikpazari.com

Ürün ve Hizmetler
http://wwww.siirtfistikpazari.com
Site Menüsü
Site Haritası

Siirt Fıstığı Tüketenlerde Şeker Oranı Dengede Kalır

Siirt Fıstığı Tüketenlerde Şeker Oranı Dengede Kalır

Şeker hastalığı ya da diyabet kanda bulunan glikozun artmasına bağlı olarak ortaya çıkar. Ciddi sonuçlara yol açtığı bilinen hastalık, pankreasın ürettiği ve insülinin yetersizliğinden ve etkisizliğinden kaynaklanır. Günümüzde sıklıkla görülen bir rahatsızlıktır. Vücut bu rahatsızlık sonucu sürekli olarak şeker ihtiyaç duyar. Uzmanlardan tarafından kanıtlanan bilgilere göre Siirt fıstığı içinde bulunan mineraller ve vitaminlere bağlı olarak şeker rahatsızlığına karşı koruyucu bir etkiye sahiptir.

Sağlıklı beslenme ile kanda bulunan glukoz düzeyinin kontrol edilmesi mümkündür. Siirt fıstığı kan şekerini kontrol eden birtakım özelliklere sahiptir. Ancak tek başına Siirt fıstığı ile diyabet rahatsızlığından korunulması tabi ki mümkün değildir. Kişilerin yaşam standartlarını kontrol altına alması, yağ ve kolesterol içeriği düşük besinlere yönelmesi gerekir. Yüksek lif içeriğine sahip olan gıdalar bu bakımdan oldukça önemlidir. İşte tam bu noktada Siirt fıstığı diyabet rahatsızlığı için önem kazanır. Doğu Anadolu bölgesinin vazgeçilmez ürünü olan Siirt fıstığı posalı ve lifli bir yapıya sahiptir. Antep fıstığı ile karıştırılan ürün yağ oranı bakımından oldukça düşüktür. Aşırı derecede lezzetli olması ve kolay tüketilebilmesi ise tercih edilmesinin nedenleri arasında bulunur.İçinde bulunan proteinler, karbonhidratlar ve vitaminler sayesinde günümüzde yeni yeni keşfedilen Siirt fıstığı özel koşullarda yetiştirilmekte. Fıstığın hasat zamanı Eylül ayının ilk haftalarına denk gelir. Üretiminde ise oldukça titizlikle davranılır. Üç ayrı kaliteye sahip Siirt fıstığı bulunur. Firmamız sizler için en lezzetli ve sağlıklı olanını seçerek piyasaya sürer. Ana çatlak, kapalı ve pense çatlak olmak üzere çeşitleri vardır.

Ana çatlak birinci kalitede olan Siirt fıstıkları için kullanılır. Ağaçta kendi kendine kavrulmuş bir şekilde bulunur ve özenle toplanır. Pense çatlak ise kendi ağacında çatlamamış olan kapalı fıstıklar için kullanılır. Çatlamamış ola fıstıklar fabrikaya geri gönderilir. Kapalı fıstıklarda aynı şekilde çatlamayan fıstıklar için tabir edilen türdür. Bunların işleme alınması oldukça zahmetlidir. Siirt fıstığı satın almak istediğinizde bizimle iletişime geçebilirsiniz. Siz değerli müşterilerimize ağaçta kendi kendine çifte kavrulan protein ve mineral deposu Siirt fıstıklarını özenle sunuyoruz ve kapınıza kadar teslim ediyoruz.Zayıflamak isteyen kişilerin hem lezzetli gıdaları tüketmek hem de kilo almamak ister. Siirt fıstığı tokluk hissi vermekle kalmaz aynı zamanda da damaklarınıza hitap eder.

  • Çiğ olarak ya da kavrulmuş olarak da tüketebileceğiniz Siirt fıstığı mineral ve vitamin deposudur. Özellikle A-E-C-B-B1-B6 vitaminlerinin çoğuna rastlamanız mümkündür.
  • Fosfor, kalsiyum, demir ve protein bakımından tam bir mineral deposu olan Siirt fıstığı doğal bir ilaç vazifesinde kullanılır.
  • Damar sağlığı için oldukça önemlidir. Yapısında bulunan bol miktarda kalsiyum sayesinde çeşitli damar rahatsızlıklarına karşı koruyucu etkiye sahiptir.
  • Bunun yanı sıra bağışıklık sistemine büyük bir destek sağlar. Sağlıklı yaşama dikkat eden bireyler destek besin maddesi olarak Siirt fıstığını tüketebilir.
  • Kalp sağlığı, sağlıklı bir vücut için oldukça önemli bir değeri ifade eder. Siirt fıstığı da kalp sağlığının korunmasında etkilidir.
  • Bir türlü geçmeyen öksürükler hem vücudumuzu hem de ruhumuzu olumsuz bir şekilde etkiler. Siirt fıstığı bünyesinde bulunan mineraller sayesinde göğsü yumuşatır ce inatçı öksürüklerin geçmesine yardımcı olur.
  • B1 vitamini bilindiği üzere kan oluşumuna yardımcı olan önemli vitaminler arasında yer alır. Kandaki kolesterolün önemli ölçüde düşürülmesinde etkilidir. Siirt fıstığı da B1 vitamini bakımından oldukça zengin bir fıstık türüdür.
  • Özellikle çocukların gelişiminde kalsiyum ve protein oldukça önemlidir. Öğrenme fonksiyonlarının gelişimi ve kavrama yeteneği bu mineraller sayesinde tamamlanır. Yapısında bol miktarda kalsiyum ve protein bulunduran Siirt fıstığı hamile ve bebekli bayanlara bu özellikleri doğrultusunda önerilen kuruyemiş türleri arasında yer alır.
  • Sigara ve alkolün vücuda zararlı etkisi yadsınamaz bir gerçektir. Bu zararlı etkilerin en aza indirilmesinde Siirt fıstığının katkısı büyüktür.
  • Posalı gıdalar kanser oluşumlarını engeller. Siirt fıstığı da lifli ve posalı yapısı sayesinde kansere savaş açan gıdalar arasında yer alır.

Akciğer için de temizleyici etkilere sahip olan Siirt fıstığı kolaylıkla satın alınabilir. Tek yapmanız gereken bu ürünü sipariş etmek olacak. Sağlığınıza dikkat ederek yaşam standardınızı yükseltmeniz mümkündür.


Yorumlar - Yorum Yaz
https://www.siirtfistikpazari.com
http://www.siirtfistikpazari.com
http://wwww.siirtfistikpazari.com
http://www.siirtfistikpazari.com