https://www.siirtfistikpazari.com

Ürün ve Hizmetler
http://wwww.siirtfistikpazari.com
Site Menüsü
Site Haritası

Zinde Bir Hayat Siirt Fıstığı İle Mümkün

Zinde Bir Hayat Siirt Fıstığı İle Mümkün

Gün içerisinde oldukça stresli bir hayat, yoğun iş temposu ve çeşitli sıkıntılar ile başa çıkmaya çalışırken enerji kaybederiz. Özellikle spor yapan kişilerde enerji ihtiyacı oldukça fazladır. Hem bir şeyler yemek hem de kilo almak istemeyen üstelik güne her zaman enerjili başlamak isteyen kişiler için en uygun formül Siirt fıstığında bulunur.

Siirt fıstığı yapısında bulunan mineraller, karbonhidratlar ve vitaminler sayesinde enerji deposu olarak görev yapar. Birçok uzman tarafından da tokluk hissi yarattığı için önerilen fıstık türlerinden biridir. Çeşitli hastalıklardan korunmada da oldukça önemli olan Siirt fıstığının yararları saymakla bitmez.

 

Kuruyemişler fazla tüketildiğinde insan bünyesinde olumsuz etkiler yaratarak çeşitli rahatsızlıklara neden olur. Ancak Siirt fıstığı için bu söylemler geçerli değildir. Özellikle fıstık denilince akla Antep ve Antep fıstığı gelir. Antep fıstığı fazla tüketildiğinde cilt sorunlarına, diyabete ve çeşitli rahatsızlıkları destekleyici etkilre sahiptir Fakat Siirt fıstığının fazla tüketilmesinde bu etkiler görülmemiştir. Uzmanlar tarafından da kanıtlanan faydaları ile tam bir tüketici dostu olan Siirt fıstığının yararları;

  • Vücut fonksiyonları gün içinde yenilen gıdalar sebebi ile değişir. Siirt fıstığı vücut fonksiyonlarının değişimini kontrol etme işlevini başarıyla yerine getirmektedir.
  • Kanser en çok korkulan hastalıklar arasında bulunur. Siirt fıstığı tüketerek kanserin zararlı etkilerinden korunmak mümkün olacak. Posalı ve lifli yapıya sahip olan besinler kansere karşı direnmede olumlu etkiler ile bünyeyi destekler. Siirt fıstığı da posalı kuruyemişler arasında bulunduğu için kanser rahatsızlıklarına karşı koruyucu bir etkiye sahiptir.
  • Vücudun gelişimi için önemli olan protein Siirt fıstığında bol miktarda yer alır. Bu sayede gelişimi engelleyen rahatsızlıklara karşı, enerji ve protein sağlanmasında Siirt fıstığı etkilidir.
  • Kadınlar menopoza otuzlu yaşlarından sonra girerler. Bu yaşlardan sonra vücutta birtakım değişiklikler oluşur. Yaşlanma, kemik rahatsızlıkları bu olumsuz etkilerden biridir. İçerisinde bol miktarda kalsiyum ve çeşitli mineraller barındıran Siirt fıstığı ile olumsuz etkiler en aza indirilir.
  • Fosfor ve kalsiyum diş sağlığı ve diş eti sağlığı açısından oldukça önemli olan mineraller arasında yer alır. Yüksek derecede kalsiyum bulunan Siirt fıstığı sayesinde diş etleri güçlenir.
  • Kan basıncının dengede durması sağlıklı bir vücut için geçerli olan hususlar arasında yer alır. Gün içinde kan basıncınızı Siirt fıstığı yiyerek dengede tutabilirsiniz.
  • Damar hastalıkları ve çeşitli kalp hastalıklarına karşı da koruyucu etkilere sahip olduğu konu alanında uzman olan doktorlar tarafından kanıtlanmıştır.
  • Ceviz ve balla karıştırılarak tüketilmesi bünyeye büyük oranda kuvvet sağlayacaktır. Gün içinde daha enerjili ve zinde olmak istiyorsanız bir miktar Siirt fıstığı tüketmeye önem vermeniz gerekir.
  • Kişilerde çeşitli kan eksikliğinden kaynaklanan birtakım rahatsızlıklar görülebilir. B1 vitamini kan oluşumuna yardımcı olan, kandaki kolesterolü düşüren bir yapıya sahiptir. Siirt fıstığı ise B1 vitamini bakımından oldukça zengin olan besinler arasında yer alır. Fıstık türünü tüketerek kansızlık olmak üzere çeşitli kan rahatsızlıklarına savaş açabilirsiniz.
  • Kroner kalp rahatsızlığı riskini önemli ölçüde düşürdüğü bilinen Siirt fıstığı kolaylıkla satın alınabilir. 100 gramı vücudun protein, vitamin ve fosfor ihtiyacını karşılayabilir.


Özel koşullarda ve titizlikle Siirt fıstığı üretimi yapılır. Üretimde gerekli olan sabır ve dikkattir. Uzun zaman alan Siirt fıstık üretimi uzman kişiler tarafından yapılır. Üretim sonrası hasat zamanı eylül ayının ilk haftasına denk gelir. Fıstık ağaçlarda kendi doğallığı ile çatlar. Piyasada bulunan diğer fıstık çeşitlerinin çoğu bu kalitede üretilmez. Özellikle iri taneli İran fıstıkları Siirt fıstığı adı altında satışa sürülmektedir. Pense ile çatlatılan bu sahte ürünlerden aynı lezzeti elde etmeniz mümkün değildir. İri ve olgun taneleri lezzetli yapısı ile Siirt fıstığı birinci kalitede üretilmektedir.

Piyasa üç ayrı çeşitte kaliteye sahip olan Siirt fıstığı bulunur. Ana çatlak, pense çatlak ce kapalı olarak piyasaya sürülen ürünler arasında en kıymetli olanı ana çatlak fıstık türüdür. Bu fıstık türü 1. Derece de kaliteye sahip olarak üretilir, hasat edilir ve satışa sunulur. Kapalı ve pense çatlak ürünler ağaçta kapalı şekilde ve kavrulmamış olarak bulunur. Ancak ana çatlak fıstıklar ağaçta kendi kendine çifte kavrulur. Ürünlerimiz ana çatlak fıstıklardan oluşmaktadır. 


Yorumlar - Yorum Yaz
https://www.siirtfistikpazari.com
http://www.siirtfistikpazari.com
http://wwww.siirtfistikpazari.com
http://www.siirtfistikpazari.com