https://www.siirtfistikpazari.com

Ürün ve Hizmetler
http://wwww.siirtfistikpazari.com
Site Menüsü
Site Haritası

Eşsiz Lezzeti İle Siirt Fıstıkları

Eşsiz Lezzeti İle Siirt Fıstıkları

Siirt fıstığı üretiminde yıllardır verdiğimiz üstün hizmet ve tecrübeli kadromuzla siz değerli müşterilerimize 1. Sınıf kalitede hizmet vermekteyiz. Üretimin her adımı da profesyonel ekiplerimiz tarafından kontrol edilmektedir. Fıstıklarımız %100 doğaldır ve hiçbir katlı maddesi bulunmamaktadır.

Eşsiz tadı ile ünlenen fıstıklarımız için Türkiye’nin ve Dünyanın he yerinden sipariş verebilirsiniz. Kargo bedeli firmamıza ait olan siparişleriniz, firmamızın anlaşmalı olduğu kargo şirketleri tarafından kısa süre içinde teslim edilir.Görünüş itibariyle Antep ve şamfıstığına benzer. Tadı ise daha farklıdır. Siirt fıstığının daha az yoğun ve lezzetli bir tadı bulunur. içerisindeki vitamin ve mineraller ile oldukça zengin bir besin kaynağıdır.

Siirt ili ve çevresinde üretildiği için Siirt fıstığı adını almıştır. İklim özellikleri nedeni ile diğer fıstıklardan görünüş ve tat itibari ile daha farklıdır. Siirt fıstığı üretilirken fazla miktarda nem ihtiyacı olur. Siirt’in iklimi de buna çok müsait olduğu için, daha çok bu yörede üretilmektedir. Siirt fıstığının üretiminde aynı zamanda yöre halkıda bilinçlendirilmekte ve üretime teşvik edilmektedir. Katkısız olarak üretilen Siirt fıstıklarının üretiminin her aşamasında titiz kontrollerden geçer. Bu nedenle güven içerisinde tüketebilirsiniz.

Üretim aşamalarında uzman kadromuz ile en iyi fıstık hizmetini sağlamaktayız. Üretim aşamalarında, fıstıklar ağaçlardan hassas bir şekilde toplanır. Fıstık ağaçları oldukça narin ağaçlar oldukları için zarar görmemeleri gerekir. daha sonra çuvallara doldurulan fıstıklar, su havuzuna doldurulur ve içi boş olan fıstıklar ayıklanır. Bu işlemden sonra ise kurutulmak üzere güneşe bırakılırlar. En iyi fıstıklar için ise, bütğn fıstıklar tek tek çatlama oranına göre ayrılmaktadır.Siirt fıstığı benzersiz tadının yanı sıra insan sağlığına da oldukça büyük bir katkı sağla. İçerisinde yüksek miktarda vitamin ve mineral bulunmaktadır. İçerisinde;

  • B1,B3, B6, B12 ve A vitaminleri,
  • Omega 6
  • Fosfor
  • Protein
  • Doymammış yağ asitleri gibi

İnsan sağlığı açısından çok faydalı besinler bulundurur.

İnsan sağlığına faydaları arasında ise;

  • Kan şekerinin düşmesine yardımcıdır
  • Diyabeti önler
  • İçerisindeki demir nedeni ile kansızlığa iyi gelir
  • Kanseri önler gibi

Faydaları bulunur.

Aynı zamanda yüksek oranda antioksidan içermektedir. Bu nedenle de hücre yenilenmesini ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. İçerisinde yüksek miktarda doymamış yağ asidi de bulunur ve sanılanın aksine kilo aldırmaz.

Siirt fıstığının saymakla bitmeyecek kadar faydası bulunur. Gerekli ölçülerde yenildiği takdirde tedavi amacı ile de kullanılabilir. Günlük 200 gramlık tüketimi ihtiyacınız olan vitaminleri yeterli oranda almanızı sağlayacaktır.Besin olarak tüketimi oldukça lezzetli olduğu gibi, bazı tedavilerde de kullanılmaktadır. Özellikle açık yaralara içeriğindeki vitamin ve antioksidan nedeni ile oldukça iyi gelir. yaralarınızın üzerine merhem şeklinde direk uygulayabilirsiniz. Bak ile tüketiminde de oldukça lezzetli olacaktır.


Yorumlar - Yorum Yaz
https://www.siirtfistikpazari.com
http://www.siirtfistikpazari.com
http://wwww.siirtfistikpazari.com
http://www.siirtfistikpazari.com