https://www.siirtfistikpazari.com

Ürün ve Hizmetler
http://wwww.siirtfistikpazari.com
Site Menüsü
Site Haritası

Kansızlık Sorunu Yaşayanlara Siirt Fıstığı Müjdesi!

Kansızlık Sorunu Yaşayanlara Siirt Fıstığı Müjdesi!

Kansızlık özellikle de Türkiye'de çok görülen bir rahatsızlıktır. Bilindiği üzere kansızlık, vücuttaki demirin eksikliği halidir. Genel kansızlık nedenleri;

 • Hamilelik
 • Kadınlardaki adet dönemi
 • Beslenme bozuklukları
 • Bağırsak ve midede kan kaybının yaşanıyor olması

Her gün bir kâse Siirt fıstığı yemek, kansızlıkla mücadelede önemlidir. Bu fıstığın içinde Protein, kalsiyum, fosfor, A, E, B, B1, B6 gibi vitaminler bulunur. Bu sayede kansızlığa da iyi gelmektedir. • Kansızlık şikâyeti olan kişilerde;
 • Halsizlik
 • El ve ayaklarda sürekli üşüme ve soğukluk
 • Baş dönmesi
 • Bulantı
 • Ellerde titreme

gibi sorunlar yaşanmaktadır. Sizde de bu sorunlar varsa daha dikkatli beslenmelisiniz. Özellikle de Siirt fıstığını günlük beslenme planınız içinde tutmalısınız.Siirt fıstığı satın alırken kabuklu olanlarını tercih edin. Soyulmuş olan fıstıkların yenmesi kolay olsa da üstündeki koruyucu kılıfının çıkmış olması, onu kimyasal ve doğal kirlenmelere maruz bırakabilir. Nu yüzden de mutlaka kabuklu fıstık tercih etmeniz en doğrusu olacaktır. Hamur işi için genelde soyulmuş fıstık tercih edilir. Bunun için de Siirt fıstığının soyulmuşu aranır. Bu tarz bir ürün alınacaksa da mutlaka ambalajda satılanı özellikle de vakumlu ambalajları tercih etmek gerekir. Siirt fıstığı satın alırken ayrıca fıstıkların Ana Çatlak olmalarına da önem vermelisiniz. Ana Çatlak, fıstığın kendiliğinden derin bir şeklde çatlamış olanlarına denilir. Pahalısı da lezzetlisi de ana çatlak Siirt fıstıklarıdır. • Çünkü Siirt fıstığı daha etlidir. İçi daha çok, dışı daha yuvarlaktır.
 • Siirt fıstığının kabuğu rahat açılır
 • Siirt fıstığının yemesi hem formu hem de besin değerleri açısından daha kolaydır.
 • Siirt fıstığının ham hali de çok lezzetlidir.
 • Orijinal Siirt fıstığı gerçek anlamda bir şifa kaynağıdır. Diğer fıstıklara göre Siirt fıstığı daha donanımlı bir besin değer tablosuna sahiptir. Bundan dolayı Siirt fıstığı daha fazla sevilmekte ve de tüketilmektedir.


Orijinal Siirt fıstığı bulunca mutlaka onu günde en az 1 kâse tüketin. Bu sayede kalp ve damar rahatsızlıklarınız ortaya çıkmayacaktır. Var olan hastalıklarınızda da gerileme gözlemlenecektir. Her zaman doktor kontrolünde karar vermek elbette daha faydalı olacaktır. Bunun da unutulmamsı gerekir. Siirt fıstığının tam faydasının alınabilmesi için özellikle kavrulmamış olanının tercih edilmesi daha doğru olacaktır. Özellikle de bir sağlık problemi açısından kullanacak olanların bu fıstıkları çiğ tüketmeleri gereklidir.

Siirt fıstığının kavrulmamış formu çorbalar içinde son derece uygundur. Doğu mutfağında sıklıkla görülebilen fıstık çorbasında;

 • Siirt fıstığı
 • Pirinç
 • Ispanak

bulunur. Hepsi kaynar ve hepsi blenderden geçer. Üzerine dövülmüş fındık ve yanmış kırmızıbiberli yağ ile servis yapılan bu sağlıklı çorba ayrıca da çok da lezzetli olmaktadır.

Bu kadar faydalı ve lezzetli fıstıkların piyasadan doğru bir şekilde temin edilmeleri mümkün müdür? Günümüz için bu sorunun cevabı " Evet"tir. Artık istediğiniz adrese istediğiniz kadar Siirt fıstığı sipariş edebilirsiniz. Gerekli detayları telefonlar konuştuktan sonrası fıstıklarınız zahmetsizce evinize gelecektir. Siirt fıstığı yemesi keyifli ve sağlıklı bir yemiştir. Ayrıca bu sayede kötü bağımlılıklardan kurtulma aşamasında da Siirt fıstığı çok etkili bir destektir. Cepte taşınan bir avuç Siirt fıstığı, gereksiz yere yemek yemeyi ya da bağımlılık yaratan maddeler kullanmayı engellemektedir.

Kabukları dolayısıyla gün içinde tüketimi zor geliyorsa, buzdolabı poşetine evde soyarak Siirt fıstığı hazırlayabilirsiniz. Böylelikle de gün içinde öğün olarak bile Siirt fıstığı tüketebilirsiniz. Siirt fıstığı sipariş ederken mahsul tarihini sormanızı tavsiye ederiz. Yeni mahsul ürünler hem daha faydalıdır hem de daha lezzetlidir. Yeni mahsul yan i taze olan fıstıkların ayrıca yenmeleri daha da kolay olmaktadır. Siirt fıstığı yemek için bir aparat da satılmaktadır. Bunu da kendinize fıstık siparişi verirken satıcıya hatırlatabilirsiniz. Özellikle yaş fıstıklar için bu aparatlar son derece önemlidir. Genellikle de fıstık satılan yerlerde bu aparatlar bulundurulmaktadır. Siz de rahat fıstık yemek için gerekli olan fıstık açma aparatını sorgulayabilir, telefonla sipariş verdiğiniz yerden bu konuda da destek alabilirsiniz.


Yorumlar - Yorum Yaz
https://www.siirtfistikpazari.com
http://www.siirtfistikpazari.com
http://wwww.siirtfistikpazari.com
http://www.siirtfistikpazari.com