https://www.siirtfistikpazari.com

Ürün ve Hizmetler
http://wwww.siirtfistikpazari.com
Site Menüsü
Site Haritası

Siirt Fıstığı Müthiş Lezzeti İle Damak Keyfini Çıkarın

Siirt Fıstığı Müthiş Lezzeti İle Damak Keyfini Çıkarın

Siirt ili Doğu Anadolu bölgesi sınırları içinde olan ve o bölge için yeşil inci olarak adlandırılan bir kuruyemişin yetiştirildiği bölgedir. Önceleri daha çok yerel bir lezzet olmasına karşın son beş sene içinde tüm ülkede yavaş yavaş tanınmaya başlanmış ve bu sayede de dünya pazarına kadar ilerleyebilmiştir. Siirt Fıstığı şu sıralar ülkemiz tarafından yurt dışına ihraç edilen ürünler ve besin kaynakları arasında yer alır. Sizlere bir çok açıdan yarar sağlayan bu besin kaynağı popüler bir hale geldikten sonra bulunması da daha kolay olmuştur. Siirt Fıstığı satın almak için her mahallede bulunan kuruyemiş dükkanlarına bakmanız ya da internet üzerinden bu fıstığı satan web sitelerine bakmanız yeterli olacaktır. Eskisi gibi sadece Siirte gidip bu lezzeti tatma gibi bir talihsizliğiniz yoktur. İnsanın vücudu içinde bir çok açıdan yararlı olan bu fıstığı şimdi alt başlıklarımız içinde daha detaylı bir şekilde anlatalım.Gün içinde belirli ve yeterli bir oranda yenmesi demek vücudun gün içinde ihtiyaç duymuş olduğu enerjiyi sizlere verebilir. Bu konuda ayrıca karbonhidrat ve yağ arasındaki dengeyi de sağlayarak sizlerin vücudunu korumaktadır. Ayrıca enerji ve protein arasındaki o ince dengeyi de ayarlayarak sizlerin vücut fonksiyonlarınızı düzgün bir şekilde yerine getirmenizi sağlar.

Ülkemizde sadece Siirt ilinde yetiştirilen ve bu topraklarda senelerdir Orijinal Siirt Fıstığı olarak bilinen bu fıstık türü vitamin bakımından da oldukça bol sayıda bünyesi içinde vitamin barındırır. A E C B B1 ve B6 vitaminleri bakımından zengindir ve sizin bu vitaminlere olan ihtiyacınızın günlük değerinin %35 kadar miktarını karşılar. Coğrafi koşullardan dolayı oldukça iri taneli bir besin kaynağı olan bu fıstık lezzet bakımından da tartışmasız en leziz fıstık çeşididir.Orijinal Siirt Fıstığı gün içinde belirli bir miktarda düzenli olarak yenmesi oldukça önemlidir. Bu konuda sizlere bir çok yararı dokunacak olan bu fıstığın insanlara olan faydalarına bir bakalım.

  • İlk olarak 100 gramı içinde bulunan 131 miligram gibi yüksek derecede bir mineral barındırması nedeni ile vücudun su dengesini korumaktadır.
  • Ayrıca içindeki mineral ve kalsiyum sayesinde zihinsel anlamdaki öğrenme ve gelişme durumlarınızı da artırmaktadır.
  • Bu kuruyemiş içinde yer verdiği fosfor ve kalsiyum sayesinde dişlerinizin gelişimine katkı sağlar ve diş etlerinizin sağlam olmasını sağlar.
  • Uzman doktorlar tarafından bazı kanser türlerinin tedavi işlemleri sırasında kullanılmaktadır.
  • Lifli bir besin olmasından dolayı kan şekerinin belirli değerlerde dengeli bir biçimde artmasını kontrol eder.
  • İnsanların yaşamış olduğu kabızlık sorunu için birebir şifa durumundadır.
  • Kana karıştığı zaman kandaki kolestrol oranını azaltır.
  • Koroner olan kalp rahatsızlıklarını gidermede ve tedavisinde tercih edilir.

Bunun gibi daha bir çok faydayı görebilmek için Siirt Fıstığı sipariş edebilirsiniz.Coğrafi durumlardan dolayı Siirt Fıstığı ile antep fıstığı en başta aynı gibi görülse ve halk tarafından da bir çok kez karıştırılsa da ikisi de birbirinden farklı bir lezzete sahiptir. Siirtte yetiştirilen bu fıstık antep fıstığına oran ile daha iri boyutludur ve lezzet bakımından da damak zevkini sizlere sunmaktadır. Ayrıca bundan beş sene öncesine baktığımızda daha popüler olan antep fıstığını bu geçen beş sene içinde orijinal Siirt Fıstığı geçmiştir. Yerel bir zenginlikten dünya pazarlarına kadar yükselmiştir. Ayrıca bir çok hastalığın şifası olarak kullanılır.Siirt Fıstığı satın almak için artık eskisine oran ile daha çok alternatif ihtimaliniz vardır. Yerel bir lezzetken sadece Siirt ve Doğu Anadolu bölgesindeki kuruyemiş dükkânlarında satılan bu fıstık artık tüm Türkiye içinde satılmaktadır. Bu neden ile mahallenizdeki kuruyemişçiden bile bu fıstığı bulma şansınız vardır. Bunun ile birlikte de çağımız teknoloji çağı olduğundan dolayı ve internet ortamındaki alışveriş piyasası geliştiği için çeşitli yöresel Siirt sitelerinden Siirt Fıstığı siparişi verebilirsiniz. Bu sayede artık bu fıstığı tüketmek için doğu anadolu bölgesine ya da Siirt iline gitmeye gerek kalmamıştır.


Yorumlar - Yorum Yaz
https://www.siirtfistikpazari.com
http://www.siirtfistikpazari.com
http://wwww.siirtfistikpazari.com
http://www.siirtfistikpazari.com