https://www.siirtfistikpazari.com

Ürün ve Hizmetler
http://wwww.siirtfistikpazari.com
Site Menüsü
Site Haritası

Siirt Fıstığıyla Kalp Hastalıklarına Karşı Vücudunuzu Koruyun

Siirt Fıstığıyla Kalp Hastalıklarına Karşı Vücudunuzu Koruyun

Günümüzde yoğun iş hayatı, stres, sağlıksız beslenme, hareketsiz bir yaşam gibi nedenlerden dolayı birçok sonucu riskli olan hastalıklara yakalanma oranı artmıştır. Yaş sınırı olmadan günümüzde birçok kişi hemen hemen her hastalığa yakalanmaktadır. Bunların başında ise kalp hastalıkları gelmektedir. Kalp hastalıkları damar sağlığı ile yakından ilişkili olan damar sağlığı ise beslenme ve alışkanlıklarla doğrudan etkileşimli olan bir durumdur. Burada yapılması gereken doğal besin kaynaklarını doğru bir şekilde tüketmek ve başta kolesterol olmak üzere damar sağlığını ve sonrasında da kalp sağlığınız korumaktır.

İçeriğinde E vitamini ve bolca kalsiyum bulunan Siirt fıstığı tüm bu özelliklere sahip bir besindir. Damarlardaki kolesterol oranını dengeleyerek damar sağlığını korumakta ve kan basıncını düzenlemeye yarayan kalsiyum sayesinde kolesterol değeri sabit kalmaktadır. Bu sayede ise damarlarda kan olması gerektiği gibi düzenli bir şekilde hareket edebilmekte ve kalbe düzenli kan pompalanmaktadır. Tüm bunların sonucunda ise damar sağlığı ile birlikte kalp sağlığınızda koruma altına alınmaktadır.Orijinal Siirt fıstığı adından da anlaşılacağı gibi Siirt ilinde yetişmektedir. Çoğunlukla Antep Fıstığı ile karıştırılmaktadır. Antep fıstığı ise ülkemizde öne çıkmış çok fazla reklamı yapılmış bir fıstık çeşididir. Siirt fıstığının Antep fıstığından ayrılan yanı ilk olarak iri görüntüsüdür. Lezzet olarak da birbirlerine benzememektedirler. Antep fıstığından belli bir miktar yedikten sonra daha fazlasını yiyemezsiniz midenizde bir rahatsızlık hissi yaratır. Siirt fıstığında ise bir oturuşta 1 kiloyu rahatlıkla yiyebilirsiniz. Lezzeti oldukça fazla olan Siirt fıstığı yedikten sonra rahatsızlık hissi vermeyen bir fıstık çeşididir.

Fıstık ağacının meyve verme süresi diğerlerine göre biraz uzundur. Dikildikten 20-30 yıl içerisinde meyvesini veren ağacın bakımı içinde belli aralıklarla ilaçlamanın yapılması gerekmektedir. Genellikle Ağustos ya da Eylül aylarından toplanmaya başlayan Siirt fıstığı ilk olarak içi su dolu kaplara boşaltılmaktadır. İçi dolu olan fıstıklar dibe çökerek ayrımı yapıldıktan sonra sudan alınarak güneşte kurumaları sağlanmaktadır. 5 gün güneş ışığında bekledikten sonra kabuklarından ayrılma işlemi için makinalar ya da çoğu zaman insan gücü kullanılmaktadır. En zorlu işlem olan bu süreçten sonra ise Siirt fıstığı satın alma aşamasında olan son hali için kavurma ve tuzlama işlemi yapılarak hazır hale getirilmektedir.Günümüzde birçok hastalıktan korunmak için kişiler doğal yöntemlere başvurmaktadır. En fazla başvurulan yöntemlerden biride vitamin bakımından zengin olan besinlerin tüketilmesidir. Bu tarz besinlerin tüketim miktarları da son derece önemlidir. Nedeni ise sağlığa faydası olan her besin grubunu fazla tüketilmesi mideyi ya da bağırsak sistemini bozabilmektedir. Bu nedenle sağlık için faydalı olacak miktarlarda alınması son derece önemlidir.

Siirt fıstığı içeriğinde de vitamin anlamında bolca zengin olan A vitamini başta olmak üzere C, E ve B vitaminleri bulunmaktadır.

A vitamini bağışıklık sisteminde güçlü bir etki yaratırken göz sağlığı konusunda da önemli bir vitamin kaynağıdır. C ve E vitamin kaynağı olarak zengin olan Siirt fıstığı kansere karşı vücudu korumaktadır. E vitamini sayesinde kandaki yağ oranı dengelenmektedir. Yani kolesterol miktarı dengelenmektedir. B vitamini vücut bakımından önemli bir vitamin kaynağıdır. Beyin gelişimi açısından önemli bir vitamin kaynağı olan B vitamini aynı zamanda kansere karşı vücudu korumaktadır.

Tüm bunların dışında yaşlılığın etkisini geciktirme özelliği olduğu gibi sigara ve alkolün vücuda kattığı zararlı etkilerin azaltılmasında da önemli bir rolü vardır.

Bağırsak sistemini koruyarak kanser oluşumunda etkili olan zararlı maddelerinde bağırsak duvarına girmelerinin önüne geçilmektedir posalı yapısı sayesinde.

Enerji veren bir besin olduğu için özellikle sporcuların sıklıkla tükettikleri bir besindir. Cinsel gücü arttırma özelliği de bulunmaktadır.Vitaminlerin dışında içeriğinde bol miktarda demir, kalsiyum, potasyum ve fosfor bulunan bir besindir. Kemik gelişiminin sağlanması, kemik yapısının korunması, kansızlık sorunları, kabızlık problemleri gibi sıkıntılarda bolca alınması gereken bir besindir.

Siirt fıstığı sipariş ederek kilo almadan rahatlıkla tüketebileceğiniz bir kuruyemiş satın almakta olacaksınız. Bunun yanı sıra kan şekerinizi ayarlayan, kolesterol dengenizi koruyan, kal ve damar sağlığınızı güçlendiren, kansere karşı sizi koruyan bir nesin tüketmiş olacaksınız.


Yorumlar - Yorum Yaz
https://www.siirtfistikpazari.com
http://www.siirtfistikpazari.com
http://wwww.siirtfistikpazari.com
http://www.siirtfistikpazari.com