https://www.siirtfistikpazari.com

Ürün ve Hizmetler
http://wwww.siirtfistikpazari.com
Site Menüsü
Site Haritası

Dünya Pazarına İhraç Ettiğimiz Yöresel Lezzetimiz Siirt Fıstığı

Dünya Pazarına İhraç Ettiğimiz Yöresel Lezzetimiz Siirt Fıstığı

Doğu Anadolu bölgesinde oldukça popüler bir lezzet olan ve ülkemiz içinde sadece Siirt ilimizde yetişen bu fıstık çeşidi son zamanlarda yöresel bir lezzet olmaktan çıkmış ve ülke geneline yayılmıştır. Bunun başlıca sebebine baktığımızda ise karşımıza Siirt Fıstığının bir çok açıdan şifa verici bir besin kaynağı olmasıdır. Aynı zamanda da vücut için gün içinde gerekli olan bir çok besin kaynağını da karşılayan bu fıstık günde belirli bir miktarda düzenli olarak yenilmelidir. Özellik ile de kahvaltı sonralarında ya da diyet yapan kişiler için arabir öğün olarak değerlendirilebilir.

Yöresel bir lezzetken son beş yıl içinde yükselip türkiye geneline yayılan bu fıstık asırlardır Siirt topraklarında yetişmektedir. Aynı zamanda o bölgenin bitki örtüsü ile de iç içe girmiş olan bu besin kaynağı artık bir çok Siirt yöresel web sitesinde Siirt Fıstığı Sipariş kategorisi içinde satılmaktadır. Kolay bir şekilde sizlerde istediğiniz miktarda bu fıstıktan sipariş verebilirsiniz.Siirt bölgesinde yetiştirilen bu fıstık türü şu an için bilinen bir çok faydaya sahip olmak ile birlikte aynı zamanda da bilinmeyen de daha bir çok yararı vardır. Bu kapsamda sizlere bilinen yararlarından bahsedelim.

  • Siirt bölgesine has bu fıstık mineral bakımdan oldukça zengindir. Bu yüzden vücut içindeki şu dengesini sağlamaktadır.
  • Ayrıca Siirt Fıstığı sizi yaşlanmaya karşı korur ve daha genç bir cilde sahip olmanızı sağlar.
  • Vücut içindeki alkolün ve sigaranın kötü etkilerini azaltarak bu konuda sizin fazla zarar görmemenizi sağlar.
  • Bazı türdeki kanser hastalıkları için tedavi sırasında yenilmesi gereken besinler arasında önerilir.
  • Posali besinlerin bağırsaklarda kalmasını engeller ve bu sayede kanserin oluşumunun önüne geçer.
  • Yorgun ve bitkin vücutlarda tam anlamı ile bir enerji verici ilaç konumundadır.
  • İçermiş olduğu B1 vitamini nedeni ile vücut içinde kan oluşumunu arttırır. Bu sayede ayrıca kandaki kolesterolü düşürür.
  • Beyindeki öğrenme ve kavrama yetilerini geliştirir.

Daha bunun gibi bir çok bilinmeyen faydası olan Siirt Fıstığı satın almanız için internet ortamındaki Siirt yöresine ait ürünleri satan sitelere bir göz atabilirsiniz.Bu fıstık mineral vitamin protein kalsiyum fosfor karbonhidrat yağ bakımından oldukça zengindir. Ancak bu zenginliğini vücut içindeki hormonları etkilemeyecek şekilde ve gerekli dengeleri bozmayacak şekildedir. Özellik ile de karbonhidrat ve yağ dengesi ile enerji ve protein arasındaki dengeyi güzel bir şekilde ayarlayabilmektedir.

Sadece siirt ilinde yetişen ve bu bölgeye has coğrafi koşullar ile yetiştirilen orijinal Siirt Fıstığı tüm dünya tarafından bilinen bir lezzet ününe kavuşmuştur. Bu neden ile ülkemizin ihraç ettiği besinler arasında yer alır.

Bünyesinde A E C B B1 ve B6 vitaminlerini içerdiği için bu kapsamda oldukça zengin bir alternatife sahiptir.Siirt Fıstığı siparişleri için internet üzerinden gerekli bir çok satış yapan site bulabilirsiniz. Bu konuda teknoloji çağında olmamız ve artık interaktif durumda alışveriş yapılması daha çok attığından dolayı bu fıstık türünü de bir çok site üzerinden temin edebilirsiniz. Ayrıca eskisine oran ile daha çok popüler olan bu fıstık artık sadece Siirt ve Doğu Anadolu bölgesinde değil tüm ülkedeki kuruyemiş dükkanları içinde satılmaktadır. Bu sayede sizlerin de Siirt Fıstığı satın almanız oldukça kolaydır bir hale ulaşmıştır. Ayrıca bu fıstığı isterseniz toplu bir şekilde Siirt bölgesindeki toptancilardan da getirtebilirsiniz.Siirt ilimizde yetişen bu fıstık genelde bayanlar tarafından tatlıların süsleme işleminde ve ayrı bir tat kazandırma durumunda kullanılır. Bunun ile beraber orijinal Siirt Fıstığı büyük bir boyutta olduğu içinde diyet yapmakta olan kişiler için ara öğün olarak da tercih edilmektedir. Uzmanlar tarafından günde yaklaşık olarak 10 adet yenmesi gerekiyor denilen bu fıstık sabah kahvaltıları sırasında ya da sonrasında da yenilebilir.

Kısacası hayatınızın her anında her besin arasında yiyebileceğiniz ya da çeşitli tatlıların süsleme sanatı sırasında bu fıstık çeşidi kullanılır. Antep fıstığına oranla daha leziz olan bu fıstığı alarak gün içinde belirli periyotlarda düzenli olarak yemenizi öneriyoruz.


Yorumlar - Yorum Yaz
https://www.siirtfistikpazari.com
http://www.siirtfistikpazari.com
http://wwww.siirtfistikpazari.com
http://www.siirtfistikpazari.com