https://www.siirtfistikpazari.com

Ürün ve Hizmetler
http://wwww.siirtfistikpazari.com
Site Menüsü
Site Haritası

Siirt Yerel Pazarından Dünya Pazarına Siirt Fıstığı

Siirt Yerel Pazarından Dünya Pazarına Siirt Fıstığı

Ülkemizdeki Siirt ilinde yetişen ve son bir senedir de dünya piyasasına kadar çıkmış olan Siirt fıstığı ülkemizde aslında daha tam anlamı ile popüler bir kuruyemiş ve besin kaynağı olamamıştır. Ancak son senelerde hızlı bir şekilde ülke içindeki her pazarda görebileceğiniz ve en son olarak da yurt dışına kadar ihraç edilen bu kuruyemiş enerji bakımından oldukça değerlidir. Özellik ile de spor yapanlar için önerilen bu fıstık türü yüzyıllardır Siirt ilindeki bitki örtüsünde görülmektedir. Enerji ve kalori dengesinin yanı sıra yağ ve karbonhidrat dengesini de oldukça güzel bir şekilde sağlamaktadır. Bu sayede vücuda da hiç bir zararı dokunmayacak olan bir fıstıktır. Siirt fıstığı satın almak için kuruyemişçilere bakmanız ya da bu konuda internet üzerinden de bu fıstık türünün satışını yapan sitelerden sipariş vermeniz yeterli olacaktır.Siirt fıstığı genel anlamda ülke içinde en çok bilinen antep fıstığına oranla daha çok enerji vermektedir. Ayrıca vücut içindeki mineral dengeyi de koruyan bu fıstık ülkemizde sadece Siirt ilimizde yetişmektedir. O topraklarda senelerdir yetişen bu fıstığı satın almak için internet üzerinden Siirt fıstığı satın al şeklinde arama yaparak karşınıza çıkacak olan orjinal sayfalardan sipariş verebilirsiniz.

Orijinal Siirt fıstığının 100 gramı içinde tam 131 miligram kalsiyum vardır. Ayrıca gün içinde yiyeceğiniz 100 gramlık bir fıstık sizlerin günlük fosfor protein B1 vitamini ve mineral bakımından vücudun ihtiyaç duyduğu oranın %35 gibi bir kısmını karşılamaktadır. Ayrıca bu fıstık doğasının şartları gereği daha iti yapılıdır ve bunun ile de birlikte doyumsuz bir lezzete sahiptir.Orijinal Siirt fıstığı içinde bir çok mineral vitamini fosfor protein karbonhidrat taşımaktadır. Ayrıca vücut içindeki hormon dengelerini de sağlayabilen bu fıstık vitamin bakımından A E B B1 VE B6  vitaminlerince zengindir. Şimdi de bu fıstığın yenildiği zaman insanlara olan yararlarına bir bakalım.

  • Kalp sağlığını korumada oldukça yararlıdır. Adeta kalp için bir ilaç etkisi yaratır.
  • İster fıstık ceviz ve bal gibi enerji verici besinlerle karıştırarak yiyin gerekirse de sadece bu fıstığı yiyin her türlü vücuda büyük bir enerji verir ve yorgunluğu alarak sizin dinç kalmanızı sağlar.
  • Göğsü yumuşatma gibi bir etkisi vardır. Bu sayede de sizlerdeki öksürüğü anında keser.
  • Bünyesi içinde bulundurduğu B1 vitamini sayesinde vücut içinde kan hücrelerinin oluşumunu sağlar. Ayrıca kandaki kolestrol oranını da düşürerek sizin bu hastalığa yakalanma riskinizi ortadan kaldırır.
  • Beyine de olumlu yönde etkileri vardır. Bunların başında da kavrama yeteneği ve öğrenme yetisini kuvvetlendirir. Beyin fonksiyonlarını da optimize bir şekilde tutar.
  • Kabızlık sorununa çaredir.
  • Ayrıca da bazı kanser türleri için uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Bu bin bir derde deva olan Siirt fıstığı sipariş için internet üzerinden Siirtte yetişen gerçek fıstıkları getirtebilirsiniz.Siirtte yetişen bu fıstık Antep Fıstığına oran ile daha iri boyutludur. Ayrıca iki fıstık arasında da doyumsuz bir lezzet farkı vardır. Özellik ile de siirtte yetişen fıstık türü oldukça lezzetlidir. Bunlar ile birlikte iki fıstık arasındaki diğer en büyük fark ise Antep fıstığından bir oturuşta 10 tane yendikten sonra bırakılabilir ancak siirt ilindeki bu özel fıstıktan bir kilogram bile yeseniz geri adım atamaz ve yemeyi daha istersiniz. Sizi asla tıkamaz. Ayrıca siirt ilinde yetiştirilmiş olan fıstık türü fosfor bakımından daha zengin olduğu için dişlerin gelişiminde de önemli bir rol oynar. Vitamin bakımından da antep fıstığına oranla daha çok sayıda vitamin barındırır. Siirt Fıstığı satın alarak antep fıstığına oranla daha doğru bir tercih yapmış olursunuz.Siirtte yetiştirilmiş olan bu fıstık son zamanlarda sadece ülke içinde değil aynı zamanda da tüm dünyada popüler bir besin kaynağı olmuştur. Sadece ülkemiz içinde Siirt ilinde yetiştirilen bu fıstığın en sahici halini Siirtten alabilirsiniz. Bunun içinde teknoloji çağında olduğumuzdan dolayı artık internet üzerindeki Siirt bölgesinin ürünlerini satan gerçek sitelere bakarak buralardan Siirt Fıstığı siparişi verebilirsiniz. 


Yorumlar - Yorum Yaz
https://www.siirtfistikpazari.com
http://www.siirtfistikpazari.com
http://wwww.siirtfistikpazari.com
http://www.siirtfistikpazari.com