https://www.siirtfistikpazari.com

Ürün ve Hizmetler
http://wwww.siirtfistikpazari.com
Site Menüsü
Site Haritası

SİİRT FISTIĞI

SİİRT FISTIĞI

Siirt fıstığının öne çıkan özelliklerinin başında doyumsuz lezzeti ve iriliğidir. Siirt fıstığı, coğrafi özellikleri bakımından antep fıstığından daha lezzetli ve daha iridir. antep fıstığından 10 adet yediğiniz zaman sizi keser bidaha yemek istemezsiniz ama siirt fıstığından bir oturuşta 1 kilo yiyebilirsiniz siirt fıstığı asırlardır siirt ilinde yetiştiriliyor Siirt fıstığı, kendi ikliminde doğal olarak yetişmektedir siirtli insanların %50 si geçimini siirt fıstığından yapmaktadır

Siirt fıstığının içeriği, karbonhidrat-yağ dengesi açısından incelendiğinde insan sağlığı için istenen değerlere sahiptir. siirt fıstığı yendiği zaman enerji verir ve insanı zinde tutar.

Siirt fıstığının diğer bir önemli özelliği mineral maddelerce zengin olmasıdır. Siirt fıstığının 100 gramında 131 mg kalsiyum vardır. Özellikle kalp damar riski olanların diyetinde yeterince yer almalıdır. Çünkü kalsiyum kan basıncını düzenleyici etkiye sahiptir. Bundan başka kalsiyum ve fosfor, kemik ve diş sağlığı açısından önemlidir.

Siirt fıstığının insan sağlığı açısından önemli bir yer tutmasının başka nedeni de vitaminler bakamından oldukça zengin olmasıdır. Bilindiği gibi vitaminler, vücudun büyümesi, gelişmesi, canlılığını sürdürmesi ve sağlığının korunması yönünden önemlidir.

Siirt fıstığı vitamin A, E, C, B, B1, B6 yönünden zengin bir içeriğe sahiptir.Menengiç ağacının aşılanması ile yetişen Siirt fıstığı, iri ve doyurucu bir fıstık türüdür. Bu fıstık türü kendi ikliminde doğal olarak yetiştiği için iri olması normaldir. Aynı zamanda doyurucu özelliğinin yanı sıra günlük enerji ihtiyacınızı karşılayabilmesi, hem yetişkinler hem de çocuklar için oldukça önemli bir besin olmasına yardımcı oluyor. 1. Kalite Siirt Fıstığı ise günlük olarak tüketildiğinde içerisinde barındırdığı kalsiyum ve demir ile vücuttaki kan üretimini artırıyor. Siirt fıstığının önemli özelliklerinden biri olan doyuruculuğu ise sporculara az kalori ile hem doyurucu tutmaya hem de enerji vermeye yardımcı olur.
Bu fıstık türü kanda karşılaşılan kolesterol seviyesini büyük oranda düşürmeye yardımcı olur. Siirt fıstığını günde en az 5 adet tüketmeniz kroner kalp rahatsızlığınızı engellemeye de yardımcı olur. Siirt fıstığı genellikle tatlı çeşitlerinin üzerine süs olarak koyuluyor. Aynı zamanda Siirt fıstığı ile yapılan birçok tatlı da bulunuyor. Vücut sağlığı ile ilgili birçok yararı bulunan Siirt fıstığını, günlük olarak tüketebilirsiniz. En çokta kalp için birçok yararı bulunan bu fıstık türünü tatlılar ile de yiyebilirsiniz. Diğer bir yararı ise akciğerlerde bulunan iltihabı temizlemesi. Siirt fıstığını ceviz ve balla orantılı bir şekilde karıştırıp yediğinizde daha enerjik bir güne başlayabilirsiniz. İçerisinde bulunan B1 vitamini ile unutkanlığı önleyerek vücuttaki kan oluşumuna yardımcı olur.
İri ve doyurucu bir fıstık türü olan Siirt fıstığı, Menengiç ağacı ile Antep fıstığı ağacının aşılanması sonucu yetişir. Bu fıstık türü Antep fıstığından daha iri olup elinizi açmanız mümkündür. Aynı zamanda doyurucu bir fıstık türü olması az miktarda da yeseniz hızlıca doymanıza yardımcı olur. Siirt fıstığının günlük tüketilmesi vücuda gerekli olan enerji ve protein ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. 100 gramında 130 mg kalsiyum bulunduğu için sporcular ve çocuklar tarafından sıkça tüketilmesi gereken bir besindir. Bu fıstık türünün yine 100 gramında bulunan demir miktarı ise 7.5 mg olmakta. Günde bir avuçta olsa Siirt fıstığı tüketmek enerji depolamanıza ve gün bitiminde daha az yorulmanıza yardımcı olur.
Demir ve kalsiyum açısından zengin olan Siirt fıstığı Menengiç ağacının aşılanması işe yetişir. Menengiç ağacında elverişli olan bir dal özenle budanır. Ardından Antep fıstığı ağaçlarından birinden canlı bir dal alınarak Menengiç ağacına bağlanır. Bu bağlama işleminden sonra aşılama biraz uzun sürse de sonunda iri ve birçok vitamine sahip olan Siirt fıstığı yetişir. Bu fıstık türünün bu kadar çok özelliğe sahip olmasının nedenlerinden biri de bulunduğu şehrin iklim örtüsü ile yetişmiş olması. Siirt fıstığı yetiştirilen ağaçlara düzenli bakım yapılarak daha sağlıklı bir ağaç olması sağlanır. Siirt fıstığı nereden alınır sorusuna internet üzerinden sipariş verebileceğinizi söyleyebiliriz. Firmamızda satılan Siirt fıstıklarının iki türü bulunur. Ana çatlak ve pense çatlak olarak ayrılan fıstıklar bu isimler ile satışa çıkarılırken fiyatları da farklı olabilir. Ana çatlak fıstıklar, ağaçta yetişirken çatlayan fıstıklar olup toplanıp paketlenerek işlem görmeden satışa sunulur. Fakat pense çatlak Siirt fıstıkları, ağaçta yetişirken kabuğu açık olmayan fıstıklardır. Pense çatlak fıstıklar pense tarafından fabrika da açılarak paketlenir ve satışa sunulur.
Antep fıstığı da Siirt fıstığı gibi ağaçta yetişen bir besindir. İkisi de yenilebilir olup Antep fıstığı Siirt fıstığından daha küçük olarak yetişir. Her ikisinde bulunan besin değerleri aynı değildir. Siirt fıstığındaki demir ve kalsiyum oranı Antep fıstığına göre daha çok olabilir. Aynı zamanda Siirt fıstığı aşılama yöntemi ile yetiştirilen bir fıstık türüdür. Antep fıstığı ana gövdesinden yetişerek toplanır. Taze Siirt Fıstığı günlük tüketildiğinde gün boyunca ihtiyacınız olan enerjiyi karşılayabilir. Aynı zamanda içerisinde bulunan demir, kalsiyum, potasyum ve protein oranının yüksek olması ile hem çocuklar için hem yetişkinler için günlük tüketilecek bir besin. Siirt fıstığının kalp rahatsızlıklarına da iyi gelmesi 7- 70’ e herkes için sağlıklı bir besin olduğunu gösteriyor.
Taze Siirt fıstığının tadı Antep fıstığına benzer. Fakat tat olarak Siirt fıstığı daha baskın olup lezzetli bir şekilde tüketilebilir. Fıstık tüketmek isteyenler aldıktan sonra kabuklarını açıp taze bir şekilde tüketebilirler. 100 gram Siirt fıstığının içerisinde yaklaşık 130 gram kalsiyum, 7.5 gram demir ve günlük enerjini karşılayacak kadar protein vitaminleri bulunur. Günde ortalama 200 gram Siirt fıstığı tüketerek enerji ve vitamin ihtiyacınızın büyük bir kısmını karşılayabilirsiniz. Aynı zamanda sade Siirt fıstığı tüketmek istemezseniz tatlılarınızın üzerine ezerek ya da rendeleyerek serpebilirsiniz. Siirt fıstığı hediyelik olarak da götürülebilecek ya da gönderilebilecek değerli bir besin. Sevdiklerinizin sağlıklı beslenmesi için Siirt fıstığı alarak hediye edebilirsiniz.
Menengiç ağacının gövdesinde yetiştirilen Siirt fıstığı, ana çatlak ve pense çatlak olarak iki kısma ayrılıyor. Ana çatlak en çok tüketilen çeşitlerinden biri olup aynı zamanda her hangi bir işlem görmeden paketlenen Siirt fıstığına da denir. Ana çatlak sipariş etmek istediğinizde aldığınız yere Ana çatlak çeşidi olup olmadığını sorabilirsiniz. Siirt fıstığı en başta Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinde yetişir. Bu bölgelerde yetiştirilen Siirt fıstığı doğal iklimleri ile büyüyor. Siirt fıstığı sipariş etmek istediğinizde internet üzerinden sitemizden alım gerçekleştirebilirsiniz. Paketlenerek gönderilen ana çatlak Siirt fıstıkları el değmeden paketlenerek sağlıklı bir şekilde elinize ulaştırılır.
Başta Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinde yetiştirilen Siirt fıstıkları ağaçtan çatlak olarak yetişmeyebiliyor. Eğer ağaçta yetişirken doğal olarak çatlamış ise Ana çatlak ismi verilir. Pense çatlak ise yetişirken kendiliğinden çatlamayan Siirt fıstıklarına denir. Yetişirken çatlamayan fıstıklar toplandıktan sonra fabrikaya gönderilerek küçük bir çatlatma işleminden geçirilir. Pense ile çatlatılan Siirt fıstıkları el değmeyecek şekilde paketlenerek sizlere ulaştırılır. Pense çatlak Siirt fıstıklarının tek farkı pense yardımı ile kabuğunun çatlatılması. Bu işlemin yapılması sebebi ise Siirt fıstıklarının pense ile açılmasına yardımcı olarak daha kolay yemenizdir. Tuzsuz Siirt fıstığı ise tuzlanmadan paketlenirken tuz kullanmayı sevmeyen ya da sağlık açısından tuz kullanmaması gereken kişiler için üretilir.
Siirt fıstığına ulaşmak isteyenler genellikle kolaylıkla ulaşamadığı için nereden ulaşacaklarını da sıkça sorarlar. Siirt fıstıklarına ve Siirt fıstığı çeşitlerine firmamızdan kolayca ulaşabilirsiniz. İster tuzlu ister tuzsuz, ister ana çatlak isterseniz de pense çatlak çeşidinden sipariş verebilirsiniz. Siirt fıstığının tuzlu ve tuzsuz olarak da çeşitleri bulunur. Doyurucu ve iri bir fıstık olması ile günlük 100 – 250 gram arası tüketilebilir. Çocuklar ve yetişkinler için oldukça yararlı olan Siirt fıstığını, gün içerisinde enerjiniz bittiği zaman ya da acıktığınızda tüketerek açlığınızı bastırabilirsiniz. Siirt fıstığını muz, bal ve ceviz ile püre haline getirerek az miktarda çocuğunuzu yedirmeniz bebeğinizin daha sağlıklı olmasına yardımcı olur. Siirt fıstığı toptan satışı hakkında merak ettiklerinizi internetten bulabilirsiniz.
Antep fıstığından daha doyurucu olan Siirt fıstığı, Doğu bölgelerinde yetişen bir besin çeşididir. Kalple ilgili kroner sorunları da ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Fakat bu fıstık türünü tüketirken yeterli miktarda tüketmenizde oldukça önemli. İçerisinde yaşlanmaya karşı koruyan vitaminlerin ve besin değerlerinin bulunması sigaranın yarattığı etkileri de azaltabilir. Siirt fıstığı yetişirken ağacın doğal olarak beslenmesi organik olarak yetişmesine yardımcı olur. Siirt fıstığının her türünde B1 vitamini bulunduğu için karaciğer hastalıklarına da iyi gelir. Posasını ya da püresini yapabileceğiniz Siirt fıstığını tatlılarınızın üzerine serperek daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz. Siirt fıstığı kutu ya da paket ile de kargolanabiliyor.
Taze Siirt fıstığı oldukça fazla rağbet gördüğünden bayatlamadan satılabiliyor. Aynı zamanda sağlık açısından son derece yararlı bir besin olması ile beraber yüzlerce hatta milyonlarca kişi tarafından tercih edilen sağlıklı bir besin haline gelmiş. Tuzlu Siirt fıstığı el değmeden tuzlanarak paketlere ayrılıyor. Paketleme işlemi yapılırken de aynı titizlik ile paketlerin ağzı kapatılıyor. Siirt fıstığının bilinen bir diğer yararı ise kanda bulunan kolesterol seviyesini büyük oranda düşürmesi. Kolesterol seviyesi yüksek olan hastalar tarafından tüketilerek kolesterolünüzü dengelemeye de yardımcı olur. Siirt fıstığı kilosu 2018 yılında yeniden gözden geçilerek satışa sunulmaya başlanmıştır. Siirt fıstığı tüketmek isteyenler tatlılarla, meyvelerle ya da sade olarak tüketimini sağlayabilirler.

 


Yorumlar - Yorum Yaz
https://www.siirtfistikpazari.com
http://www.siirtfistikpazari.com
http://wwww.siirtfistikpazari.com
http://www.siirtfistikpazari.com